Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
donatawaclawwit 
dwvv

Wysłany: 2010-01-14, 20:28   Garmin Oregon 550T - GPMapa TOPO

Witam.
Szukam użytkowników odbiornika ręcznego Garmin Oregon 550T z GPMapą TOPO.
Interesuje mnie jak ten odbiornik sprawuje się u innych bo ja mam z nim małe kłopoty i na ten temat chciałbym pogadać. Na początek chce zapytać- czy urządzenie zawsze wyznacza trasę po drogach do wybranego celu? A może często kalkulacja trasy kończy się komunikatem -"błąd kalkulacji trasy"? albo bez powodu się wyłącza?

veges 

Wysłany: 2010-01-15, 12:05   

czasem daje "bład kalkulacji trasy" ale tylko przy bezpłatnej UMP-pcpl. Przy GP Topo zawsze bez zarzutu. Nie wyłacza się sam. Sprawdź, czy masz najnowszy soft - jest w sieci.

donatawaclawwit 
dwvv

Wysłany: 2010-01-17, 16:36   

No dziękuję za odezwanie się i pomoc. Ja przedwczoraj zainstalowałem Software Version 3.00 (najnowsze) i owszem pomogło na kalkulację tras gdyż teraz wyznacza trasę za każdym razem a wcześniej przy Software 2.70 do 30% prób obliczenia trasy kończyło się komunikatem -"Błąd kalkulacji trasy" albo kończyło się samoczynnym wyłączeniem. -Jako cel podróży wybierałęm opcję- Miasto- - wpisywałem takie miejscowości jak np.---Bukowina Tatrzańska- małopolskie / Brzegi Górne -podkarpackie / Smoknik(1)- podkarpackie / Smolnik(2)- podkarpackie / zaznaczony punkt POI- Tarnica - szczyt w Bieszczadach i wiele innych lokalizacji ale do ww miejscowości i punktów - obliczanie trasy kończyło się niepowodzeniem. Teraz po wgraniu nowego softu mam z nim inny problem- w pamięci urządzenia mam nagranych kilka śladów, dla każdego śladu w menu można wybrać kilka opcji , ja wchodze w -"Menedżer śladów-, wybieram jeden ze śladów i ustawiam dla niego -"Pokaż na mapie"--Ustawienie to działa naprzemiennie --"Pokaż..." / "Ukryj..." ale obojętnie czy wybiorę opcję Pokaż czy Ukryj -ślad nie jest widoczny po otwarciu mapy. Teraz jeszcze inny problem - powiedz mi jak wyświetlają Ci się nazwy ulic, nazwy miast i wsi? bo u mnie są wyświetlane malutkimi literami i trudno ich odczytać a rozmiar tekstu nie reaguje na ustawienia. Ja wchodzę w ---Ustawienia / Mapa /Zaawansowane ustawienia mapy / Rozmiar tekstu /---i wsztstkie 4 pola ustawiam na ---Duże--- /Nazwy ulic/-Duże a one na mapie są małe i obojętnie czy ustawię /małe/średnie /duże to na mapie zawsze tekst jest mały. ---Pokrycie lądu-- też ustawiam na /duże/ a nazwy miast i wsi są na mapie nie do odczytania i nie reagują na to ustawienie a w dodatku pole ---Pokrycie lądu---samoczynnie przestawia się w pozycję -Brak- i 80% załączeń przestawia ustawienie tego pola choć za każdym razem ustawiam go na -Duże- Proszę o przetestowanie zachowania Pańskiego urządzenia w zakresie opisanym powyżej i będe wdzięczny jeżeli opisze mi Pan wyniki i zachowanie Pańskiego urządzenia --- pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

veges napisał/a:
czasem daje "bład kalkulacji trasy" ale tylko przy bezpłatnej UMP-pcpl. Przy GP Topo zawsze bez zarzutu. Nie wyłacza się sam. Sprawdź, czy masz najnowszy soft - jest w sieci.

veges 

Wysłany: 2010-01-19, 15:54   

Jakiej mapy używasz ? Problemy przez ciebie opisane raczej u mnie nie występują - ślady są widoczne, nazwy ulic mam ustawione na "małe" i widać bardzo dobrze.
Może faktycznie jest uszkodzony ?
A soft to dziś dopiero pobrałem, bo wcześniej chodził na 2.70 - myślałem, że jest najnowszy.
Sprawdzałbym jeszcze z innymi mapami.

[ Dodano: 2010-01-19, 15:56 ]
No to jeszcze "idiotyczne" pytanie -uwaga - czy czasem nie masz właczonych kilku map na raz ? wtedy rzeczywiście odbiornik potrafi "zgłupieć". Kiedyś przypadkiem miałem włączone szlaki i nie chciał mi wyznaczać trasy poza miasto ;-)

Odpowiedz do tematu