Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
sz_grzybowski 

Wysłany: 2007-05-26, 13:49   Destinator i punty POI

Witam wszystkich. Mam maly orzech do zgryzienia a mianowicie posiadam PNA Acer e310 i na nim zaintalowana mape Destinator. Troche jezdze po polsce i niekiedy szukam jakiegos ciekawego miejsca. W tym pomagaja punkty POI (point of interest) ktore sa dodane do mapki. jednak nie wszystkie sa aktualne. co za tym idzie sciagnalem sobie z neta program: PoiEdit 2007 i do tego troche punktow POI z innych map Program ma mozliwosc konwersji tych punktow pod rozne mapki w tym i pod destinatora. Jak zauwazylem dobrze ma opracowane punty POI TomTom i z niego przerobilem je na pliki destinatora. jednak nie wiem jak je dodac do mapy na PNA i jak odpalic.

Ktos mial podobny dylemat???
czekam na rozmowe

Szymek

Lookze

Wysłany: 2007-09-06, 15:42   

Witam!

Jeśli już rozwiązałeś problem to napisz odpowiedź. Mam to samo. Konwertowałm, wrzucałem do katalogu mapy i nic. Już z Destinatorem są punkty POI a wcale nie ma w katalogu plików typu .csv (bo takie ponoć są POI dla Destinator). Prawdopodobnie trzeba połączyć dane pliki z głównym plikiem punktów POI, który już jest w katalogu... Ale nie wiem czym to zrobić. Zwłaszcza że jest to plik o rozszerzeniu *.poi.... (przynajmniej u mnie tak jest na Acer V200). Macie może jakieś pomysły? Pozdrawiam!

sz_grzybowski 

Wysłany: 2007-09-06, 21:42   

Witam. Z ta konwersja sa niezle jaja bo faktycznie moj Acer nie ma plikow .csv w katalogu. Probowalem na wszystkie sposoby i jedyne do czego doszedlem to ze w plikach mapy Destinatora sa juz zawarte jakos "na sztywno" te POI. jednak proby scalenia plikow (podmianek) nie wychodzily. doszlo nawet do sytuacji ze po zmianie pliku nie chciala mi sie mapa odpalic:) (pomogla kopia zapasowa mapy :mrgreen: )
Temat jak dla mnie nie do rozwiazania. Programik POIEdit calkiem niezly jednak chyba nie chce wspolpracowac z moim Acerem.

PS: podobny problem mam teraz z NOkia 6110 Navigator i kombinuje jak te POI sobie rozszezyc (glownie chodzi mi o stacje benzynowe zeby dodac do mapy) ale tez nie znajduje sposobu. Na nokii mam Route 66. Byc moze istnieje jakis sposob dodania tych danych do Destinatora na Acer.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu