Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów
Forum użytkowników nawigacji gps, automonitoringu oraz innych technologii mobilnych

Mio - mio c720 , poi z LPG

p78 - 2009-01-21, 21:55
Temat postu: mio c720 , poi z LPG
posiadam mio c720 i chcialbym zainstalowac wykaz stacji LPG w europie (wlochy, niemcy,austria).
wchodzilem na poiplaza.com a tam pokazuje sie error strony podczas wybierania ikony z MIO.
dzieki za info.

spioch22@wp.pl - 2009-01-28, 14:15
Temat postu: Re: mio c720 , poi z LPG
p78 napisał/a:
posiadam mio c720 i chcialbym zainstalowac wykaz stacji LPG w europie (wlochy, niemcy,austria).
wchodzilem na poiplaza.com a tam pokazuje sie error strony podczas wybierania ikony z MIO.
dzieki za info.

przejdz na au5.3 z karty sd tam bedziesz mial duzo wiecej

Eniek - 2009-02-05, 09:05

A nie da się takiego czegos zrobić w MIO ?
p78 - 2009-02-07, 22:40
Temat postu: Re: mio c720 , poi z LPG
przejdz na au5.3 z karty sd tam bedziesz mial duzo wiecej[/quote]

nie posiadam karty sd w mio, mapy i wszystko pozostałe jest wgrane w pamieci wewnetrzej (posiadam płyte która byla dolaczona do nawigacji).
jak ewentualnie moge to znalesc i co stym zrobić .
dzieki serdeczne za odpowiedz

buszmen - 2009-02-12, 18:04

tu masz instrukcję opracowaną przez Gelo5, mam gdzieś plik z LPG na EU - jak znaję to Ci wyślę :
Przekonwertuj za pomoca ttpoi.exe na *.ov2
(PAMIĘTAJ!!! jak ściągasz tylko radary czy inne puknty poi zmień nazwę ściągniętego pliku uam na "wszyskie.uam"

- Zapisz swoje punkty w folderze ASC jako *asc przy pomocy programu poiedit
- Przenieś plik iGO.db (z PPC, \My Documents\iGO2006 ) do tego samego folderu
gdzie znajduje się iGO_POI.EXE i POICONVERT.EXE
- Uruchom iGO_POI.EXE
- Zaznacz kategorie POI i icony, naciśnij przycisk "strzałka do dołu"
- Nacisnij przycisk CREATE iGO.KML
- Uruchom POICONVERT.EXE i naciśnij przycisk ENCODE
- wyskoczy nowe okno
- naciśnij Encode IGO.KML --> IGO.DB
- Przekopij nowy plik iGO.db do urządzenia

w zasadzie prościej bedzie przesłać cały IGO.db :mrgreen:

p78 - 2009-02-15, 14:15

buszmen napisał/a:
tu masz instrukcję opracowaną przez Gelo5, mam gdzieś plik z LPG na EU - jak znaję to Ci wyślę :
Przekonwertuj za pomoca ttpoi.exe na *.ov2
(PAMIĘTAJ!!! jak ściągasz tylko radary czy inne puknty poi zmień nazwę ściągniętego pliku uam na "wszyskie.uam"

- Zapisz swoje punkty w folderze ASC jako *asc przy pomocy programu poiedit
- Przenieś plik iGO.db (z PPC, \My Documents\iGO2006 ) do tego samego folderu
gdzie znajduje się iGO_POI.EXE i POICONVERT.EXE
- Uruchom iGO_POI.EXE
- Zaznacz kategorie POI i icony, naciśnij przycisk "strzałka do dołu"
- Nacisnij przycisk CREATE iGO.KML
- Uruchom POICONVERT.EXE i naciśnij przycisk ENCODE
- wyskoczy nowe okno
- naciśnij Encode IGO.KML --> IGO.DB
- Przekopij nowy plik iGO.db do urządzenia

w zasadzie prościej bedzie przesłać cały IGO.db :mrgreen:

jak (znalazles) masz to mi wyslij
serdeczne dzieki

buszmen - 2009-02-16, 18:53

nie znalazłem wersji na eu (wysłałem Ci pl) ale widzę że skoro nie masz karty w mio to pewnikiem go nie odblokowałeś a tym samym nie mozesz niczego zmieniać w swiom systemie operacyjnym - nie możesz dodawać skonwertowanych plikow.
Gdybyś się zdecydował na odblokowanie to ten sposob ktory podalem wyżej jest odpowiedni.

sorki - mozna jednak dodawać poi przy zablokowanym mio - przy użyciu programu POI Loader, z tym że poi instalują się na karcie

spioch22@wp.pl - 2009-02-24, 12:39

pewnie szybciej bedzie odblokowac mio, jesli sie zdecydujesz daj znac
p78 - 2009-02-24, 18:20

wolalbym miec poi na karcie , bo zawsze ma do niego dostep, a jezeli chodzi o odblokowanie gps to niewiem czy moge bo gps jest jeszcze na gwarancji.
szukalem chyba wszedzie tych pio ze stacjami gpl , ale stronki gdzie byly te informacje przewaznie juz nie istnieja.
czytalem wiele na forach ale tak naprawde to nikt nie podal konkretow GDZIE SA POI ZE STACJAMI GPL.
dzieki zgory za informacje.

Eniek - 2009-02-24, 20:41

http://www.poiplaza.com/
spioch22@wp.pl - 2009-02-26, 16:36

ja tez mam na gwarancji,mozna to zrobic ale pliki (te z systemu mio) ktore bedziesz zamienial musisz na stale przechowywac na swoim kompie zeby w razie awarii sprzetu przed wyslaniem do servisu ponownie podmienic
p78 - 2009-03-15, 21:22

udało mim sie sciagnac poi z lpg i co dalej ,czytalem instrukcje od BUSZMENA ale jestem laikiem i to dlemnie jest troche skomplikowane , wolalbym bardziej dokladna instrukcje ( krok po kroku ze szczegulami co? gdzie? itd)
zgory dzieki
pozdro

buszmen - 2009-03-16, 22:18

w jakim formacie masz te pliki , w csv? uzyj programu poiloader (działa przy nieodblokowanym mio) i bez żadnych kombinacji zainstalujesz poi na karcie (wskazujesz tylko gdzie masz plik z poi a potem next, next, next....) warunek - musisz mieć kartę :cool:
p78 - 2009-03-17, 18:30

buszmen napisał/a:
w jakim formacie masz te pliki , w csv? uzyj programu poiloader (działa przy nieodblokowanym mio) i bez żadnych kombinacji zainstalujesz poi na karcie (wskazujesz tylko gdzie masz plik z poi a potem next, next, next....) warunek - musisz mieć kartę :cool:

mam w formacie .asc.
w iternecie czytalem ze program poiloader jest dla germina.

dzieki

buszmen - 2009-03-29, 20:52

dla garmina, mio i jeszcze paru innych

"Firma Mio wypuściła program, dzięki któremu można załadować do nawigacji własne POI. Program pozwala na konwertowanie plików CSV i XML. Oznacza to, że możemy stworzyć sporą bazę przy pomocy Excel-a czy OpenOffica. Do własnych POI możesz dodać oczywiście współrzędne, nazwę punktu i opis. Na stronie MIO jest wszystko opisane jak prawidłowo stworzyć odpowiedni plik. "

p78 - 2009-04-11, 20:37

buszmen napisał/a:
dla garmina, mio i jeszcze paru innych

"Firma Mio wypuściła program, dzięki któremu można załadować do nawigacji własne POI. Program pozwala na konwertowanie plików CSV i XML. Oznacza to, że możemy stworzyć sporą bazę przy pomocy Excel-a czy OpenOffica. Do własnych POI możesz dodać oczywiście współrzędne, nazwę punktu i opis. Na stronie MIO jest wszystko opisane jak prawidłowo stworzyć odpowiedni plik. "

na stronie domowej mio znalazlem tylko cytuje „Premiera najnowszego oprogramowania nawigacyjnego Mio Spirit” ,ale niemozna tego pobrac.
to chyba nie jest to o czym pisales
dzieki

buszmen - 2009-04-14, 22:36

http://chomikuj.pl/jaroo5 sproboj tego
p78 - 2009-04-26, 13:30

udalo mi sie wgrac poi z lpg, (po wlozeniu karty sd wraz z odpowiednim plikiem zainstalowalo sie samo do nawigacji bez jej odblokowania)
jak moge wstawic ikone do tych poi'ów, bo pokazuje mi sie tylko ikona z litera "I" jako informacje. chcialbym zeby sie pokazywala ikona z LPG.
dzieki za info.