Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów
Forum użytkowników nawigacji gps, automonitoringu oraz innych technologii mobilnych

TomTom - TOM TOM One - jak uruchomić wgrane mapy ????

xjr1300sp - 2008-02-16, 17:38
Temat postu: TOM TOM One - jak uruchomić wgrane mapy ????
Kupilem wczoraj mapy europy zachodniej,dzisiaj pol dnia juz je instaluje do urzadzenia. Panowie w sklepie mowili ze jest to bardzi łatwe ale chyba nie jest. Komputer widzi wgrane mapy do urzadzenia ale TomTom po właczeniu nic nie reaguje - nie dzieje sie nic i widze tylko czerwone lapki"symbole tom toma " prosze o szybkie info co mam zrobić bo rano szykuje mi sie wyjazd w glab niemiec......
dukosz - 2008-02-16, 17:57

jak wgrywałes?? należy je dodać do urządzenia za pomocą programu HOME/DODAJ MAPY. spróbuj zresetować przyciskiem pod spodem.
CZY zrobiłeś kopie zapassową urządzenia? a czy mapa którą miałeś działa??
podaj więcej szczegółów.

xjr1300sp - 2008-02-16, 18:01

dukosz-----> kupilem zestaw map europy zachodniej, do tego karte 2 giga. w oryginalnie kupionym tom tomie na karcie w zestawie jest mapa europy wschodniej wiec z nia nie ma problemu.dziala za kazdym razem. nowa mape niemiec wgralem za pomoca programu TomTomHome. no i jest normalny proces : rozpakowywanie,instalowanie i na koncu widac ze ta mapa jest. ale fizycznie nie mozna jej odpalić. kopi zapasowej nie robilem. czytam gdzie moge. pisza coś o aktywacji mapy ale jak i gdzie? teho nie wiem :( (

[ Dodano: 2008-02-16, 18:02 ]
aha reste robie zawsze gdy odpalam toma z wgrana mapa niemiec,pozniej szybko laduje sie pasek na dole i nastepnie pojawiaja sie czerwone lapki tom tom. po czym urzadzenia nie idzie wylaczyć przyciskiem - z tad reset !

[ Dodano: 2008-02-16, 18:10 ]
w programie TomTomHome korzystam : zarzadzam systemem tomTom---->zainstaluj w urzadzeniu tom tom. wlasnie tworze kopie zapasowa.zobaczymy czy coś to da. no i ciekaw jestem czy jak to wszystko wgrywam to normalnie moge odlaczyć TomToma od komputera ? no ale z drugiej strony zadne funkcje dotykowe nie dzialaja :( (

dukosz - 2008-02-16, 18:16

spróguj zrobić tak......
skopiuj wszystkie pliki jakie masz na karcie z mapą eur. wsch. ale bez samej mapy
potem wklej je wszytkie do mapy eur .zach.

"Pytanie
Czym jest aktywacja oprogramowania?
Odpowiedź
Ważne:
Artykuł dotyczy map w wersji starszej od 7.xxx. Mapy w wersji 7 lub nowszej są aktywowane automatycznie.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić wersję mapy:
Aby używać oprogramowania TomTom, potrzebujesz kodu, który je aktywuje. Celem aktywacji jest ochrona oprogramowania przed nielegalnym kopiowaniem, bez ujemnego wpływu na swobodę użytkowania.
Zgodnie z polityką firmy TomTom, oprogramowanie można aktywować tylko na jednym urządzeniu.Kliknij tutaj aby pobrać pełną wersję licencji użytkownika TomTom (EULA)." TO JEST OFICJALNA STRONA TT
http://www.tomtom.com/sup...=aktywacja+mapy
MOŻE CI POMOŻE.
ale spróbuj najpierw to co napisałem na początku.

xjr1300sp - 2008-02-16, 18:20

no to zrobie tak jak piszesz no i oby......

[ Dodano: 2008-02-17, 10:35 ]
dukosz------->POMOGŁO !!! DZIEKI WIELKIE !!! zrobilem tak jak napisaleś, skopiowalem wszystko z malej karty z mapami polsi czech.etc z uwagi ze malo miejsca zajmuja a teraz mam wszystko na jednej mapie. no i pozniej wrzucilem mapy niemiec, europy zachodniej....no i dziala :) wczoraj nie moglem podziekować bo cos forum nie dzialalo
no ale patent dobry i co najwazniejsze skuteczne. po prostu brakowalo jakiegoś pliku ktory powodowal by start mapy. kod aktywacyjny podawaelm przed zainstalowaniem mapy
zatem jade do niemiec :)pozdrawia.
PS.gdzie zaznaczyc ze pomogleś :) bedzie kolejny punkcik :)

dukosz - 2008-02-17, 10:48

witaj, cieszę sie ze pomogło. Faktycznie forum coś wczoraj nie działało.

W jaki sposób mogę dać użytkownikowi punkt pomógł/pomogła?
Jako autor tematu widzisz pod postem każdego użytkownika ikonkę z napisem 'Pomógł', wystarczy na nią kliknąć i potwierdzić wystawienie punktu. Pamiętaj aby kliknąć na 'Pomógł' pod tym postem, w którym osoba Ci pomogła.

poczytaj FAQ

DZIEKI

xjr1300sp - 2008-02-18, 10:49

punkt dodany :) )
adik93 - 2008-02-20, 07:07

w one xl jest podobnie? tzn. jeśli przycisne reset to skasuje wszystkie mapy nawet te ktore w oryginale były? mam problemy z kartą :roll:
xjr1300sp - 2008-02-20, 10:33

Reset nie kasuje map - to tak jak z resetem komputera - generalnie restart lub wylaczenie. Probowales robic taki patent jak w poscie ? Bo ja mam Kingstona 2 giga i wszystko dziala. Sprobuj podmienić karte z jakiegoś innego urzadzenia.